
Uitspraken
Zoekresultaat - inzien document
ECLI:NL:OGEAA:2019:160
- Instantie
- Gerecht in Eerste Aanleg van Aruba
- Datum uitspraak
- 19-03-2019
- Datum publicatie
- 29-03-2019
- Zaaknummer
-
AUA201900225
- Rechtsgebieden
-
Personen- en familierecht
- Bijzondere kenmerken
-
Eerste aanleg - enkelvoudig
Beschikking
- Inhoudsindicatie
-
personen- en familierecht, verbetering geboorteakte
- Vindplaatsen
-
Rechtspraak.nl
- Verrijkte uitspraak
Uitspraak
Beschikking van 19 maart 2019
Behorend bij EJ nr. AUA201900225
GERECHT IN EERSTE AANLEG VAN ARUBA
BESCHIKKING
op de vordering van
HET OPENBAAR MINISTERIE,
in Aruba.
Als belanghebbenden worden aangemerkt:
DE AMBTENAAR VAN DE BURGERLIJKE STAND (abs),
[naam ambtenaar].
1 DE PROCEDURE
Het openbaar ministerie heeft op verzoek van de abs, op 18 januari 2019 gevorderd dat de rechter gelast dat de geboorteakte ten name van de op [geboortedatum] 2016 geboren voornoemde [naam ambtenaar] (hierna: de minderjarige), met nummer 100960 van het registerjaar 2016 wordt aangevuld met de gegevens van de vader, en dat de geslachtsnaam van de minderjarige wordt gewijzigd.
2 OVERWEGINGEN
Op grond van artikel 1:24 lid 1 van het Burgerlijk Wetboek van Aruba (hierna: BW) kan de rechter op vordering van het openbaar ministerie aanvulling, doorhaling of verbetering gelasten van een akte in een register van de burgerlijke stand.
Gebleken is dat de minderjarige is geboren staande het huwelijk tussen de moeder, [naam moeder], en de heer [naam vader], geboren op [geboortedatum] 1984 in Haïti. De heer [naam vader] is derhalve op grond van artikel 1:199 onder sub a BW, vader van de minderjarige. In voornoemde geboorteakte ontbreken zijn gegevens. De akte dient met de gegevens van de vader te worden aangevuld.
Artikel 1:5, lid 1 BW bepaalt, voor zover hier van belang, dat de geslachtsnaam van een kind, die van zijn vader is. Betreffende akte dient gelet hierop dan ook wat betreft de geslachtsnaam van de minderjarige te worden verbeterd.
3 DE BESLISSING
Het gerecht:
gelast de ambtenaar van de burgerlijke stand om de geboorteakte nummer 100960 van het jaar 2016, ten name van [naam ambtenaar], aan te vullen met de volgende gegevens en te verbeteren als volgt:
Geslachtsnaam kind : [geslachtsnaam kind]
Geslachtsnaam vader : [geslachtsnaam vader]
Voornamen vader : [voornaam vader]
Plaats van geboorte vader : Croix des Bouquets, Haïti
Dag van geboorte vader : [geboortedatum vader] 1984
Deze beschikking is gegeven op dinsdag 19 maart 2019 door mr. N.K. Engelbrecht, rechter bij dit gerecht, in tegenwoordigheid van de griffier.