2.1
Tussen partijen staat het volgende vast.
a. Op 29 juli 2022 heeft [eiseres in conventie] een offerte uitgebracht. Voorafgaande aan de offerte heeft [eiseres in conventie] op 25 juli 2022 een demonstratie aan [gedaagde in conventie] gegeven. Op
6 augustus 2022 heeft [gedaagde in conventie] de offerte ondertekend.
In de offerte staat onder meer vermeld:
“ [gedaagde in conventie] is 8 jaar geleden opgericht en distribueert seizoensgebonden verse producten, waar op dat moment vraag naar is. Producten die op grote schaal worden verkocht zijn onder andere tomaten en meloenen. De doelgroep bestaat uitsluitend uit bedrijven, zoals winkels en groothandels in binnen- en buitenland.
Huidige en gewenste situatie
Op dit moment wordt gewerkt met Snelstart en Excel. Omdat veel van de operationele processen worden ondersteund met Excel, is dit niet voor iedereen toegankelijk en begrijpelijk. Er is geen actueel inzicht in de voorraad, die over diverse locaties is verspreid. Er is geen systeem wat medewerkers helpt te voorkomen dat producten worden verkocht die niet beschikbaar zijn. Ook is het resultaat wat wordt geboekt per partij niet snel inzichtelijk.
[gedaagde in conventie] zoekt een ERP oplossing waarmee alle processen geïntegreerd ondersteund worden. De grootste uitdaging, het registeren en managen van de voorraad, moet in de nieuwe oplossing goed worden opgelost. Tijdens het invoeren van een verkooporder moet duidelijk worden of de voorraad toereikend is, door een melding. Partijen met bijbehorende inkoopprijs moeten afzonderlijk kunnen worden geregistreerd en voorzien van een partijnummer, wat tijdens het gehele proces zichtbaar blijft. Ook moet de marge per partij inzichtelijk zijn, waarbij behalve de inkoopkosten ook overige kosten meegeteld worden in de berekening. Het systeem moet het gemakkelijker maken zaken te delegeren, door medewerkers toegang te geven tot de informatie die nodig is voor het uitvoeren van taken als de directeur niet aanwezig of bereikbaar is.
In de toekomst zou [gedaagde in conventie] chauffeurs willen voorzien van een mogelijkheid om orders via een mobiel device in te brengen, en om de klant digitaal te laten tekenen voor ontvangst.
Voorgestelde oplossing
Tijdens ons gesprek hebben wij ingezoomd op de wensen die er zijn ten aanzien van de nieuwe software. Hieruit is gebleken dat [eiseres in conventie] Online Enterprise de wensen van [gedaagde in conventie] erg goed kan invullen. [eiseres in conventie] biedt onder andere de voor [gedaagde in conventie] relevante volgende voordelen:
- alle gebruikers werken in dezelfde database en beschikken (indien zij hier rechten voor krijgen) over dezelfde, actuele informatie
- door activiteiten in taken te zetten, en toe te wijzen aan een groep (bijvoorbeeld inkoop, verkoop, logistiek) kunnen meerdere mensen werkzaamheden oppakken. Aan de taak kan alle relevante informatie worden gekoppeld
- [eiseres in conventie] beschikt over zeer uitgebreide handelsfunctionaliteiten. Van inkoop, magazijnontvangst, voorraadbeheer, verkoop tot levering, volledig geintegreerd met de financiële administratie
- in [eiseres in conventie] kun je de voorraad registeren verdeeld over meerdere magazijnen en deze kun je inzien per magazijn en getotaliseerd. De nog niet verkochte voorraad die meegaat met de chauffeur kan geregistreerd worden door de auto te benoemen als magazijn
- [eiseres in conventie] signaleert tijdens het verkoop orderproces als de voorraad niet voldoende is voor deze order
- het debiteurendashboard toont veel relevante informatie zoals openstaande posten, openstaande orders en openstaande offertes, betalingsgedrag, omzet over de afgelopen jaren per periode en welke artikelen het meest worden verkocht aan deze klant
- de artikelkaart toont standaard een dashboard met veel informatie zoals verkochte en geleverde artikelen per periode, tevens partij informatie.
Consultancy
De implementatie begeleiding wordt uitgevoerd door een [eiseres in conventie] consultant. Het uurtarief voor [eiseres in conventie] is € 125,00 op basis van nacalculatie. Voor werkzaamheden op locatie gelden reiskosten van € 0,30 per km op basis van het aantal kilometers (vanaf [adres] [plaats 1] ) en vice versa. Berekend wordt de bestede tijd, inclusief, voorbereiding en nazorg van de afspraak. Voor reisuren geldt een korting van 50% op het uurtarief. Er geld een minimum afspraaktijd van 2 uur op locatie (…).”
b. Op de overeenkomst zijn de algemene voorwaarden van [eiseres in conventie] van toepassing.
c. Bij e-mail van 23 februari 2023 heeft [eiseres in conventie] aan [gedaagde in conventie] bericht:
“(…)Wij zijn het er beiden over eens dat er nu een besluit genomen moet worden hoe verder. Jij gaf afgelopen dinsdag telefonisch aan liever met een AGF-branchepakket verder te gaan, mogelijk gekoppeld aan [eiseres in conventie] . (…)
Ik heb deze zaak intern besproken. We willen je een aanbod doen waarbij [eiseres in conventie] een deel (bijna 50%) van de openstaande kosten voor haar rekening neemt, mits de helft van de openstaande posten (specifiek te benoemen facturen) worden voldaan. Wij zullen de creditnota’s verzenden zodra de betaling binnen is (…).”
d. Bij e-mail van 20 maart 2023 heeft [gedaagde in conventie] aan [eiseres in conventie] bericht:
“(…) Helaas hebben wij gezamenlijk vertraagd moeten vaststellen dat [eiseres in conventie] niet het pakket waar naar [gedaagde in conventie] op zoek is. Ik vind het spijtig om vast te stellen dat [eiseres in conventie] nu doet alsof [gedaagde in conventie] nalatig is geweest en misbruik heeft gemaakt van het abonnement (althans [eiseres in conventie] heeft willen gebruiken zonder abonnementsgeld te betalen). Ervan uitgaande dat implementatie van [eiseres in conventie] circa tien duizend zou kosten en dat wat tot heden gerealiseerd is (zeer weinig), denk ik dat voor zover [gedaagde in conventie] schuld treft zij daar voldoende voor heeft betaald (circa 4000 Euro).
Wij zijn ins on laatste telefoongesprek overeengekomen per direct te stoppen met [eiseres in conventie] en een eventuele nieuwe samenwerking apart te behandelen. Was eigenlijk wel een beetje verbaast toen ik een brief van een incassobureau ontving. Om die reden voel ik mij eveneens genoodzaakt te kijken naar mogelijkheid om reeds betaalde bedragen terug te vorderen omdat er simpelweg niet geleverd is/of omdat dingen zijn beloofd die niet kunnen in het systeem (…..).”