arrest van de meervoudige burgerlijke kamer van 21 april 2015
inzake
1. de besloten vennootschap met beperkte aansprakelijkheid
ADECCO PERSONEELSDIENSTEN B.V.,
gevestigd te Schiphol,
2. de naamloze vennootschap
KONINKLIJKE LUCHTVAARTMAATSCHAPPIJ N.V.,
gevestigd te Amstelveen,
appellanten,
advocaat: mr. I.M.C.A. Reinders Folmer te Amsterdam,
tegen:
[GEÏNTIMEERDE]
,
wonend te [woonplaats] ,
geïntimeerde,
advocaat: mr. P.P. Klokkers te Amsterdam.
1 Het verdere geding in hoger beroep
Partijen worden hierna respectievelijk Adecco, KLM en [geïntimeerde] genoemd.
In deze zaak heeft het hof op 15 oktober 2013 een tussenarrest (hierna: het tussenarrest) uitgesproken. Voor het procesverloop tot die datum wordt naar dat arrest verwezen.
Op 16 januari 2014 heeft ingevolge het tussenarrest een comparitie van partijen plaatsgevonden. Daarvan is proces-verbaal opgemaakt.
Ter rolzitting van 16 september 2014 hebben partijen het hof verzocht het bestreden vonnis te bekrachtigen en de zaak naar de schadestaat te verwijzen. [geïntimeerde] heeft daarnaast gevraagd Adecco en KLM in de kosten te veroordelen.
2 Verdere beoordeling
2.1
Bij het tussenarrest heeft het hof overwogen dat het behoefte had aan nadere inlichtingen met betrekking tot de door [geïntimeerde] gestelde schade en is met het oog daarop een comparitie van partijen bepaald die tot doel had te trachten een minnelijke regeling te treffen.
2.2
Voorafgaande aan de comparitie heeft de voornoemde advocaat van [geïntimeerde] bij brief van 23 december 2013 producties genummerd 5 tot en met 10 aan het hof gezonden. Mr. K.M. Volker, advocaat te Amsterdam, heeft namens KLM bij brief van 8 januari 2014 producties genummerd 2 en 3 ingediend.
2.3
Blijkens het proces-verbaal van de comparitie zouden partijen gezamenlijk te rade gaan over de benoeming van een medisch adviseur en de aan deze te stellen vragen met betrekking tot de medische gevolgen van het door [geïntimeerde] op 24 mei 2009 overkomen ongeval.
2.4
Nu partijen uiteindelijk bekrachtiging van het bestreden vonnis hebben gevraagd met verwijzing van de zaak naar de schadestaat - welk onderdeel van de vordering van [geïntimeerde] de kantonrechter in het bestreden vonnis in rechtsoverweging 12 toewijsbaar achtte maar kennelijk abusievelijk niet in het dictum heeft vermeld - zal het hof hen daarin volgen. Bij deze stand van zaken past dat Adecco en KLM in de proceskosten van het hoger beroep zullen worden veroordeeld.
3 Beslissing
Het hof:
bekrachtigt het bestreden vonnis, met dien verstande dat aan de veroordeling sub I worden toegevoegd de woorden ‘op te maken bij staat en te vereffenen volgens de wet;
veroordeelt Adecco en KLM in de kosten van het hoger beroep, aan de zijde van [geïntimeerde] tot op heden begroot op € 291,- aan verschotten en op € 1.788,- aan salaris advocaat.
Dit arrest is gewezen door mrs. S.F. Schütz, A.M.A. Verscheure en W. Tonkens-Gerkema en door de rolraadsheer in het openbaar uitgesproken op 21 april 2015.
De gegevens worden opgehaald
Hulp bij zoeken
Er is een uitgebreide handleiding beschikbaar voor het zoeken naar uitspraken, met onder andere uitleg over: